Rozhodol si sa študovať obchod v duale s niektorým zo zahraničných reťazcov? Tak si zapíš do kalendára nasledovné dátumy a nezmeškaj termíny prihlášok pre školský rok 2019/2020:

  • Do 10.4.2019 – vyber si obchodníka, s ktorým chceš študovať obchod . Konkrétne podmienky aj kontakty nájdeš TU. Stretni sa s ním, presvedč ho, že ty si ten pravý, pravá do jeho tímu.  Získaj potvrdenie, že u neho môžeš absolvovať odbornú prax v rámci duálneho vzdelávania a získaš jeho podporu počas štúdia.

 

  • 10.4.2019 – najneskôr do tohto dátumu treba odovzdať  riaditeľovi alebo výchovnému poradcovi v tvojej základnej škole prihlášku na strednú školu, kam sa hlásiš. Prihlášku si môžeš dať na dve školy alebo na dva odbory na jednej škole. Zoznam škôl, kde môžeš študovať obchod s niektorým zahraničným reťazcom, nájdeš TU. Prihlášku podáva rodič alebo zákonný zástupca a tlačivo dostane od tvojej základnej školy. K prihláške pridaj potvrdenie od obchodníka.

 

  • 13.5.2019 a 17.5.2019 – 1. kolo prijímacích pohovorov  na strednú školu bude v týchto dvoch termínoch. Už na prihláške uvedieš, ktorý termín 1. kola prijímačiek chceš na ktorú školu, ak si sa rozhodol hlásiť sa na dve stredné školy. Nezabudni si so sebou zobrať potvrdenie od obchodníka, s ktorým si sa dohodol na spolupráci v rámci duálneho vzdelávania, ak si ho nepriložil k prihláške na školu.

 

  • Do 6.6.2019 – Stredná škola zverejní konanie 2. kola prijímacích pohovorov, ak má po 1. kole priestor na prijatie ďalších študentov. Je určené pre tých, ktorí sa nedostali ani na jednu školu, na ktorú sa hlásili. Ale môžu ich využiť aj tí, ktorých neprijali na školu, ktorú viac preferovali alebo sa medzitým rozhodli prihlásiť na úplne inú školu či odbor. Ak aj ty chceš absolvovať 2. kolo prijímačiek, musíš poslať aj novú prihlášku.  Informácie o konaní 2. kola a o voľných miestach dostupných na na jednotlivých stredných školách nájdeš na stránke www.svs.edu.sk/miesta. Podrobné informácie ti dá aj výchovný poradca v tvojej škole.

 

  • 18.6.2019 – termín 2. kola prijímačiek, ak má stredná škola priestor na prijatie ďalších študentov.

 

Po úspešnom absolvovaní prijímacích pohovorov ťa bude do 31.8.2019 kontaktovať obchodník, od ktorého si získal potvrdenie o spolupráci počas duálneho štúdia. Ty a tvoj rodič, zákonný zástupca podpíšete s obchodníkom učebnú zmluvu a 2. septembra 2019 ťa bude čakať tvoja nová škola a tvoj nový zamestnávateľ.

 

Držíme ti palce.

SAMO team